EnteroZOO®
POMAGA PRI PREBAVI
RAZSTRUPLJA TELO
POSPEŠUJE CELJENJE RAN
ODPRAVLJA INFEKCIJSKE DRISKE
Kako EnteroZOO® pomaga vašim ljubljenčkom?
Kaj je EnteroZOO
EnteroZOO® je inovativni prebavni adsorbent (enterosorbent) nove generacije zasnovan na naravnem siliciju. Narejen je le iz dveh sestavin: 60% polimetilsiloksan polihidrata in 40% prečiščene vode, zato je primeren tudi za najobčutljivejše živali. EnteroZOO® molekule imajo posebno porozno obliko, ki jo lahko opišemo kot »pametno spužvo«, ki zaradi svoje velikosti por omogoča selektivno adsorpcijo (vezavo) škodljivih snovi na svojo površino. Nase veže patogene bakterije, viruse, toksine, težke kovine, alergene in strupene snovi. EnteroZOO® ne vpliva na absorpcijo vitaminov, mineralov, mikroelementov, makroelementov in drugih hranilnih snovi. Nase ne veže vode, zato ne povzroča zaprtja. Prav tako EnteroZOO® ne prehaja v sistemski krvni obtok, ampak se v celoti izloči z blatom in vezanimi snovmi. Zato je popolnoma varen izdelek in se ga lahko daje tudi mladičem in brejim živalim.
Kaj pravijo veterinarji?
“V naši ambulanti je EnteroZOO redno na policah in ga veliko predpisujemo. Stranke so navdušene zaradi učinkovitosti in enostavne uporabe. Odlično se obnese za zaustavljanje akutnih drisk (navadno znaki driske minejo že v enem dnevu), zato ni več potrebe, da bi v teh primerih posegali po antibiotikih. Svetujemo ga tudi pri želodčno-črevesnih težavah, bruhanju, pri raznih sezonskih atopijskih obolenjih (ki povzročajo srbenje in rdečico kože) in kot podporo pri zastrupitvah. Izdelek ne povzroča zaprtja, je varen za uporabo in smo z njim zelo zadovoljni. Super je, ker je povsem varen tudi za mladičke in breje psice. Letos smo ga nekajkrat uporabili pri sesnih mladičkih (aplicirali smo ga v želodčke kar preko sonde, saj so bili mladički že tako slabotni, da niso več želeli jesti) ter uspeli izjemno hitro ustaviti drisko in posledično dehidracijo. EnteroZOO bi moral biti del vsake domače “pasje lekarne”.”
Neca Jerkovič, dr.vet.med., Veterinarski center Halovet
EnteroZOO je super zadeva, sploh pri tistih psih, ki dajejo vse smeti v usta. V naši ambulanti takšnim kar preventivno damo za domov kakšno tubo, da nas potem ne iščejo v dežurstvu. Tudi pri intoksikacijah ga raje predpišemo kot aktivno oglje, saj deluje selektivno in nima stranskih učinkov, ter je zato bolj varen za uporabo. Poleg tega ga naši pacienti tudi radi pojejo, saj nima okusa, lahko pa se vmeša tudi v vodo ali hrano. Lara Kralj, dr.vet.med., Veterinarski center Lara
Lara Kralj, dr.vet.med., Veterinarski center Lara
“Z EnteroZOO smo super zadovoljni, predvsem pri akutnih driskah in zastrupitvah in ga v naši ambulanti redno predpisujemo. Zadovoljne stranke so najboljše priporočilo. Sem tudi vodnica reševalnega psa in veterinarka Enote reševalnih psov Slovenije. Med treningi na ruševinah se občasno zgodi, da psi zaužijejo pokvarjeno hrano ali celo strupene snovi, zato imamo EnteroZOO vedno pri roki in je našim kužkom že večkrat izjemoma pomagal, morda celo rešil življenje. Odlično se obnese tudi pri driskah, ki so posledica stresa, saj hitro umiri prebavo in ustavi drisko. Tako so naši štirinožci, predvsem v najtežjih razmerah, bolje pripravljeni na zahtevno delo, ki ga opravljajo.”
Maja Kenda, dr.vet.med., Veterinarska ambulanta Tolmin, vodnica reševalnega psa
Odpravlja prebavne motnje
Pospešuje celjenje ran
Uporablja se kot podpora pri zdravljenju z antibiotiki
Razstruplja telo
HITER, VAREN, UČINKOVIT IN EDINSTVEN
Kako odmerimo EnteroZOO?
Letos je naš novi član postal Shih-tzu Jacky. Ker je imel občasno drisko, ki je trajala približno teden dni, smo obiskali veterinarja. Problem naj bi bil prehrana in stres (kužka smo ravno dobili). Zato smo takoj spremenili prehrano, poleg tega pa smo se odločili tudi za EnteroZoo. Že po dnevu jemanja je bilo veliko bolje, driska manj frekventna, iztrebek ni bil več tako tekoč, pa 3 dneh je izginila. Sedaj mu kar takoj damo EnteroZoo, če zaznamo kakšne spremembe pri iztrebljanju, včasih pa kar preventivno. Preverjeno pomaga, Jacky pa ga še z veseljem poje, niti ga ne mešamo v hrano ali vodo, kar je super.
Iskreno priporočam!
Doma imam dve mucki, stari 8 in 13 let. Pred tremi tedni je starejša zbolela za bakterijsko infekcijo črevesja. Z infuzijo in antibiotiki so jo na veterini pozdravili, vendar je znake bolezni začela kazati tudi mlajša muca (driska s krvjo), ki pa ima probleme s prebavo že dve leti. Veterinar ji je sicer predpisal antibiotike, vendar sem na spletu začela iskati druge rešitve, saj terapija z antibiotiki pomaga le za nekaj mesecev. Odkrila sem EnteroZOO, prebrala vsa mnenja in izkušnje veterinarjev in uporabnikov, ter ga kupila. Po prvem odmerku je bilo blato moje muce točno takšno, kot mora biti pri zdravi živali. Zdaj dobita obe muci po en odmerek gela dnevno za preventivo in njuno počutje je odlično.
Sodelujem z društvom za pomoč prostoživečim in zavrženim mucam in tako imam doma pogosto “začasnike”, ki jih oskrbujem dokler ne najdejo novega doma. Večkrat sem se žal že srečala z mačjo boleznijo -mikrosporijo, na srečo sama še nisem zbolela. Na nas se občasno obrnejo tudi lastniki lastniških mačk, ker se ustrašijo (predvsem za otroke) in sami muce ne želijo zdraviti – v izjemnih primerih sem na pomoč priskočila tudi takim. Mucke na 3 dni kopam s posebnim šamponom, ki pa je strupen. Večkrat se je (predvsem pri mladičkih) zgodilo, da je kak poginil – kljub moji skrbni negi in pazljivosti, da se ne bi lizal. Ker sem prebrala, da EnteroZoo veže tudi strupe, smo se v društvu dogovorili, da ga preizkusimo. Pri EnteroZoo so nam prijazno odstopili nekaj testnih tubic. Odkar v času zdravljenja (kopanja) mucam sočasno dajemo trikrat dnevno še EnteroZoo, ni poginil niti en mladiček. EnteroZoo pa se nam odlično obnese tudi pri črevesnih težavah. Mucki pogosto pridejo podhranjeni in zaradi slabe hrane njihova prebava ni ravno najboljša, pogosto bruhajo in driskajo. Takoj začnemo z aplikacijo tega gela in večinoma so muce hitro bolje. Všeč mi je tudi, da ni težav z doziranjem, saj ga rade pojejo. Iz moje strani veliiiiikooo priporočilo izdelku, hvala pa tudi ekipi EnteroZoo, da so nam na začetku prisluhnili in pomagali pri težavah naših kosmatih kepic.
Doma imamo dolgodlako mačko, ki jo je hčerka pred 5. leti dobila od prijateljice. Ima veliko dlake in čeprav jo redno češemo večkrat na teden, je pogosto bruhala kepice zbite dlake (ki jo očitno ob umivanju kožuščka pogoltne – najbolj je bilo to očitno konec zime, ko menjava dlako). Kupili smo ji mačjo travo, rada jo je jedla, vendar ni nehala bruhati. V reviji smo videli oglas za enteroZoo in ga pri veterinarju kupili, saj smo pred tem preizkusili že več drugih pripravkov – bruhanje je bilo namreč za nas precej moteče (madeži po kavču, postelja …). V 10 dneh smo opazili veliko razliko. Popolnoma je prenehala bruhati in sedaj ne bruha oz. zares, zares redko. Ni mi čisto jasno kako EnteroZoo v danem primeru deluje, menim pa, da preprečuje formiranje dlačnih kroglic, ter pomaga pri njihovem izločanju skupaj z blatom. Pri nas se odlično obnese in to mi je najpomembnejše, muca je namreč naš družinski ljubljenček in vsi jo imamo zelo radi. Gel vmešamo v hrano in ga med menjavo dlake dajemo kar trikrat dnevno, sicer pa ga dajemo dvakrat tedensko preko celega leta.
Enterozoo je postal v naši pasji družinici nepogrešljiva SOS zadeva tako doma, na poti, popotovanjih in nam najljubših pasjih razstavah ….je zelo učinkovit, zato ga moja 4nožna druzinica redno uporablja.
Moj mucek Miško je pogosto imel povsem tekoče blato (drisko). Večkrat sva bila zaradi tega tudi pri veterinarju, kjer so po preizkavah posumili, da mu ne ustreza hrana. Kljub večkratni menjavi (na koncu sva pristala na posebni dieti), je bila njegova prebava še vedno zelo občutljiva, če je pojedel karkoli drugega kot svojo dieto, je bila driska zopet tu. Začela sem v hrano dodajati še EnteroZoo. Super se obnese in Miško ga ima zelo rad. Priporočam!
Sva lastnika nemške ovčarke in letos smo prvič imeli mladičke. Kakšna radost in sreča!!! Skotilo se nam je 7 mladičev in lepo so rasli. Mamica je imela dovolj mleka, mi pa smo skrbeli, da so bili na čistem, ter da je imela mamica na voljo dovolj hrane in miru. Veliko smo jih crkljali, najina hčerka pa se skorajda ni premaknila od njih. Vsak dan smo jih tudi tehtali, da smo videli, če dobro pridobivajo na teži. Vse je bilo super. Okrog 22. dneva starosti pa smo doživeli hladen tuš. Zjutraj je bil eden od mladičev ves miren in je driskal belorumeno vodo. Ravno smo jih začeli dohranjevati s konzervo in smo najprej mislila, da je to razlog. A postopno so eden za drugim začeli driskati vsi. Nekateri so bili tudi potem mlahavi, brez energije in niso želeli niti več pit. Tedaj nam je bilo jasno, da smo v naš mali kotiček najverjetneje vnesli virus, morda tudi kdo od obiskovalcev (tiste dni smo imeli na obisku prve družine, bodoče lastnike naših kepic). Mladičke smo peljali k veterinarju. Tam so jih pregledali, dali so jim infuzijo in v želodec preko cevke EnteroZOO. Za domov smo dobili navodila, da dajemo EnteroZOO po brizgi kar vsake 3-4 ure. Nekateri mladiči so bili že precej bolj živahni še istega dne, pri drugih je trajalo malo dlje. Ampak v 2. dneh je driska pri vseh izzvenela, mi pa smo si končno oddahnili. Mladički so zrasli v lepe predstavnike in po 8. tednih smo jih oddali v nove domove. Hvala EnteroZOO, ste naše priporočilo st. 1!
Rada bi vas pohvalila in se zahvalila vašemu izdelku EnteroZOO, saj nam je letos “rešil” dopust! Z našim kužkom Lonom smo julija dopustovali na Hvaru. Lon zelo rad plava. Doma ga vozimo v bližnjo reko, ki je seveda sladkovodna. Prinaša nam igračke, skače, nori. Nekaj vode seveda tudi popije, predvsem ko prinaša igračke in hlasta po vodni gladini… in enako je bilo na morju. Žal pa se v slani vodi vse skupaj ni končalo dobro. Čeprav smo ves čas pazili, da ne bi pil, je že prvi večer dobil hudo drisko, kar teklo je od njega. S seboj smo imeli le oglje, ki smo ga dali takoj, vendar žal ni imelo učinka. Skrbelo nas je, zjutraj tudi jesti ni hotel nič, popil je nekaj vode, a vse izbruhal. Na Hvaru nismo našli veterinarja in smo bili obupani. Slučajno smo zadevo omenili družini iz sosednjega apartmaja (tudi oni so imeli s seboj kužka, pa smo jih prosili za nasvet. Saj veste; več glav, več ve) in so nam dali EnteroZOO gel. Nismo ga še poznali, ampak po njihovih navodilih in izkušnjah smo se odločili, da ga preizkusimo. Lon se resnično ni dobro počutil in skrbelo nas je, da bo dehidriral, če ne ukrepamo. Najprej smo mu dali 2 zvrhani žlici EnteroZOO v gobček, kasneje pa vsakič ko je driskal še po eno. Zvečer se je blato že nekoliko zgostilo in tudi hrana ga je spet zanimala, naslednje jutro pa je bilo blato že skorajda normalno. Težko vam opišem, kako smo si oddahnili. Saj veste, naši kužki nam veliko pomenijo in razmišljali smo že, da se bomo morali vrniti domov. Gel resnično priporočamo in bo odslej vedno v naši domači lekarni! Nam je rešil dopust. Hvala vam!
KOLIČINSKI PAKETI
ENterozoo v tubi
- Zaužitje 3x dnevno
- Za prvo pomoč
ENterozoo TUBA TROJČEK
- Zaužitje 3x dnevno
- Manjši hišni ljubljenčki (10-15kg)
PAKET REJCI - MALI
- Zaužitje 3x dnevno
- Za večje število živali
Pogosta vprašanja
Imate dodatna vprašanja?
Za katere živali je primeren EnteroZoo?
Za VSE! In ne, ne pretiravamo. Res je primeren za čisto vse živali, tako za tiste bolj eksotične, kot tudi domače živali in živino. Od ptičev, do hrčkov, miši, psov, mačk, konjev in krav – za vse poskrbi.
Je EnteroZoo varen za uporabo?
EnteroZoo je popolnoma varen za uporabo, tudi pri brejah živalih in mladičih. Se ne absorbira v kri in se izloči z blatom v 7 – 12 urah po aplikaciji/dajanju. EnteroZoo prav tako nima kontraindikacij. Zaradi hidrofobne strukture nase ne veže vode in zato ne povzroča zaprtja. Nenamerna aplikacija ali zaužitje velike količine EnteroZoo izdelka, zato načeloma ni nevarna.
Kaj so sestavine EnteroZoo -ja?
EnteroZoo tvorita samo dve sestavini! Točna sestava je: 60% polimetilsiloksan polihidrata, 40% prečiščene vode.
Ali EnteroZoo vsebuje alergene?
Ne, EnteroZoo je narejen samo iz dveh sestavin (60% polimetilsiloksan polihidrata, 40% prečiščene vode). Jemanje ni priporočeno samo živalim, ki bi lahko imele intoleranco na Silicij in njegove derivate (polimetilsiloksan polihidrat je hidrogel metilsilicijeve kisline).
Moram EnteroZoo res pretresti pred vsako uporabo?
Ja, EnteroZoo je namreč suspenzija. Delci trdne snovi so v tekočini dispergirani v obliki majhnih delcev. Fizikalno gledano gre za neobstojen sistem. Delci trdne snovi po navadi namreč težijo k posedanju (sedimentaciji) zaradi delovanja sile težnosti. Zato je pomembno, da tubo ali vrečke pred vsako uporabo potresemo in tako povzročimo, da se gel ponovno zamreži. Ob stresanju lahko prav slišimo, kako se konsistenca gela »zgoščuje«.
Katero pakiranje je najbolj »uporabno«?
EnteroZoo in njegova sestava sta v vseh pakiranjih ista. Pakiranja se med seboj razlikujejo samo po pakirani količini in embalaži (vrečke, tuba ali lonček). Pri izbiri pakiranja tako upoštevajte težo vaše živali in težave (akutne ali kronične). Pri kroničnih težavah priporočamo lonček (450g) ali pa paket EnteroZoo tub trojček (3x100g). Prav tako našteti pakiranji priporočamo za večje živali. Za manjše živali in akutne težave priporočamo navadno pakiranje v tubi (100g). Za potovanja pa paket Enterozoo vrečk (15x10g).
Za katere živali je primeren EnteroZoo?
Za VSE! In ne, ne pretiravamo. Res je primeren za čisto vse živali, tako za tiste bolj eksotične, kot tudi domače živali in živino. Od ptičev, do hrčkov, miši, psov, mačk, konjev in krav – za vse poskrbi.
Je EnteroZoo varen za uporabo?
EnteroZoo je popolnoma varen za uporabo, tudi pri brejah živalih in mladičih. Se ne absorbira v kri in se izloči z blatom v 7 – 12 urah po aplikaciji/dajanju. EnteroZoo prav tako nima kontraindikacij. Zaradi hidrofobne strukture nase ne veže vode in zato ne povzroča zaprtja. Nenamerna aplikacija ali zaužitje velike količine EnteroZoo izdelka, zato načeloma ni nevarna.
Kaj so sestavine EnteroZoo -ja?
EnteroZoo tvorita samo dve sestavini! Točna sestava je: 60% polimetilsiloksan polihidrata, 40% prečiščene vode.
Ali EnteroZoo vsebuje alergene?
Ne, EnteroZoo je narejen samo iz dveh sestavin (60% polimetilsiloksan polihidrata, 40% prečiščene vode). Jemanje ni priporočeno samo živalim, ki bi lahko imele intoleranco na Silicij in njegove derivate (polimetilsiloksan polihidrat je hidrogel metilsilicijeve kisline).
Moram EnteroZoo res pretresti pred vsako uporabo?
Ja, EnteroZoo je namreč suspenzija. Delci trdne snovi so v tekočini dispergirani v obliki majhnih delcev. Fizikalno gledano gre za neobstojen sistem. Delci trdne snovi po navadi namreč težijo k posedanju (sedimentaciji) zaradi delovanja sile težnosti. Zato je pomembno, da tubo ali vrečke pred vsako uporabo potresemo in tako povzročimo, da se gel ponovno zamreži. Ob stresanju lahko prav slišimo, kako se konsistenca gela »zgoščuje«.
Katero pakiranje je najbolj »uporabno«?
EnteroZoo in njegova sestava sta v vseh pakiranjih ista. Pakiranja se med seboj razlikujejo samo po pakirani količini in embalaži (vrečke, tuba ali lonček). Pri izbiri pakiranja tako upoštevajte težo vaše živali in težave (akutne ali kronične). Pri kroničnih težavah priporočamo lonček (450g) ali pa paket EnteroZoo tub trojček (3x100g). Prav tako našteti pakiranji priporočamo za večje živali. Za manjše živali in akutne težave priporočamo navadno pakiranje v tubi (100g). Za potovanja pa paket Enterozoo vrečk (15x10g).
Zakaj moj EnteroZoo ni čisto želatinaste oz. gelaste strukture?
EnteroZoo je po svoji kemijski strukturi hidrogel, vendar gre poleg tega za suspenzijo in vsebuje kar 40% prečiščene vode. Fizikalno kemijske lastnosti tako ne omogočajo popolnoma želatinaste strukture oz. strukture čvrstega gela. Gre skoraj bolj za tekočo konstistenco in s tem ni nič narobe.
Koliko EnteroZoo-ja moram dati svoji živali?
Odmerjanje Enterozooja je odvisno od teže vaše živali in težav s katerimi se spopada. Za vsa odmerjanja imate natančnejša navodila, pod posamezno kategorijo živali na naši spletni strani.
Ima EnteroZoo stranske učinke?
V zelo redkih primerih se lahko pojavi zaprtost. Drugih stranskih učinkov do zdaj ni bilo zaznanih.
Se lahko Enterozoo uporablja tudi ob jemanju drugih zdravil ali prehranskih dodatkov?
V kolikor žival prejme druga zdravila, naj EnteroZoo aplicirajo 1-2 uri pred ali po dajanju zdravil. Čeprav EnteroZoo zaradi svoje edinstvene strukture deluje selektivno in ne veže zdravilnih učinkovin, obstaja možnost, da bi se del zdravil vezal in bi se tako zmanjšala njegova učinkovitost.
V kolikor se odločite za dodatek probiotikov, je te najbolje aplicirati 2 uri po dajanju EnteroZoo. EnteroZoo ne posega v naravno mikrofloro, zato v večini primerov dodatek probiotikov ni potreben.Je lahko kaj narobe, če napačno odmerim EnteroZoo?
Do sedaj ni bil zabeležen noben primer stranskih učinkov v primeru prevelikega odmerka. Živali in mladiči EnteroZoo v večjih dozah dobro prenašajo. Redko se lahko pojavi zaprtje.
Za kakšne težave se uporablja Enterozoo?
EnteroZoo se uporablja za naslednje težave: akutne driske (vzrok so lahko bakterije, virusi, zastrupitev s hrano ali jemanj antibiotikov), kronične driske, prebavne težave, motnje v črevesni, ulkusi oz. poškodbe sluznice prebavil, zastrupitve, kronično popuščanje jeter in ledvic, alergijske bolezni, bolezni kože in rane. EnteroZoo lahko uživajo tudi zdrave živali za krepitev imunskega sistema, saj EnteroZoo pripomore k večji odpornosti telesa in boljšemu zdravju živali.
Kako lahko apliciram Enterozoo?
EnteroZoo lahko pomešate v hrano ali vodo živali. Gel je brez vonja in okusa in ga žival načeloma rade zaužijejo. Lahko ga date tudi na najljubši priboljšek svoje živali ali pa kar na prst. Če je žival izbirčna, jo lahko aplicirate tudi z brizgo direktno v gobček. Od strank smo prejeli tudi nasvet, da EnteroZoo nanesete živali na šapice in si jih tako sami »očistijo« ter zaužijejo izdelek.
Moram Enterozoo hraniti v hladilniku?
Ne. EnteroZoo ne sme zamrzniti. Nizke temperature uničijo strukturo gela in le-ta postane neuporaben. Hranite ga na sobni temperaturi, umaknjenega od direktne sončne svetlobe.
Kako dajati Enterozoo ob prebavnih motnjah?
Pri akutnih driskah naj lastnik svoji živali EnteroZoo aplicira po vsakem odvajanju. Ko se driska umiri, naj se EnteroZoo aplicira trikrat dnevno še dan ali dva.
Kako dajati Enterozoo pri alergijah?
V primeru sezonskih atopij je idealno, da lastnik z aplikacijo EnteroZoo-ja prične še pred pojavom alergena v okolju. Z aplikacijo gela naj nato nadaljuje ves čas trajanja pojavnosti alergena (npr. celo pomlad, poletje), in sicer trikrat dnevno. Priporočamo, da se zdravljenje kombinira še z drugimi postopki, ki blagodejno vplivajo na žival (npr. kopanje s posebnimi šamponi večkrat tedensko, dodatek omega 3 maščobnih kislin, itd.).
Kako dolgo je uporaben Enterozoo?
Enterozoo ima rok uporabe 3 leta. Rok uporabe je vedno odtisnjen tudi na embalaži. Vrečke se morajo po odprtju zavreči, saj so namenjene enkratni uporabi in se po odprtju izsušijo.
Se Enterozoo lahko uporablja tudi pri brejah živalih in mladičih?
EnteroZoo je povsem varen tudi za breje živali in mladičke od skotitve naprej. Pri sesnih mladičih se lahko v primeru driske ali zastrupitve aplicira direktno v želodec preko hranilne sonde.